telefonų pardavimas, Kaunas
I-V 11:00-19:00 | VI 11:00-15:00
GSMarena facebook'a
Dėl prekių kiekio ir rezervacijų rekomenduojama teirautis telefonu prieš atvykstant

Apžvalgos

Nokia C5 apžvalga

Nokia C5 apžvalga

Jeigu ieškote stilingo sumanaus telefono už mažą kainą - Nokia C5 kaip tik atitinka šiuos poreikius.  Telefono Nokia C5 kaina sieks 500 LT. Kompaktiškas Symbian varomas telefonas atrodo dailiai, mažai kainuoja ir turi visas sumaniems telefonams turimas funkcijas.

Nokia C5 

Nokia C5 Nokia C5  

Net jeigu reikia mobilaus telefono su balso navigacija, šis pasirinkimas taip pat turėtų būti Nokia C5. Taigi, pristatome naujai žvilgantį sumanųjį telefoną Nokia C5. 

Pagrindinės savybės

 •  Keturių dažnių GSM/GPRS/EDGE palaikymas
 • Dvidažnis 3G ( 900/2100) su 10 Mbps HSDPA ir 2 Mbps HSUPA
 • Tvirtai sukonstruotas, metalinis korpusas
 • 2.2 colio įstrižainės, 16M spalvų QVGA ekranas, puikus matomumas tiesioginiuose saulės spinduliuose
 • Symbian OS, S60 3.2 vartotojo sąsaja
 • ARM11 600 MHz CPU, 128 MB RAM
 • 3 megapikselių raiškos fiksuotai sufokusuota kamera su LED blykste
 • VGA vaizdo įrašymas 15 kadrų/s greičiu
 • GPS imtuvas ir nemokama balsu nukreipianti navigacijos licenzija
 • Stereo FM radijas su RDS, Visual radijas
 • Bluetooth su A2DP
 • Standartinė microUSB jungtis su telefono įkrovimo galimybe
 • microSD kortelei skirta vieta (iki 16 GB palaiko, 2 GB komplektacijoje)
 • Greitas rinkimas
 • Standartinė 3.5mm audio jungtis
 • Puiki garso kokybė
 • Programinės įrangos perdiegimas iš naujo dokumentų peržiūrėjimui

Pagrindiniai trūkumai

 • Nėra WLAN
 • Mažas ekranas
 • Nėra akselerometro
 • Dokumentų peržiūrėtojas nepalaiko redagavimo

Kaip matome Nokia C5 neturi WLAN funkcijos, tai galbūt didžiausias trūkumas. Bendru atveju tai puikus telefonas lyginant kainos ir galimybių santykį.

 

Nokia C5 

Nokia C5 

Komplektacija

Nokia C5 yra ekonomiškos klasės telefonas, todėl komplektacija yra gana paprasta, nerasime įmantrių dalykų. Tiesiog komplektacijoje įdedami visi pagrindiniai dalykai.

Nokia C5

2GB microSD kortelė, trumpas microUSB laidas, įkroviklis ir standartinės 3.5mm jungties ausinės tai viskas, kas bus randama telefono pakuote. 

Dizainas ir konstrukcija 

2.2 colio įstrižainės ekranas užima pusę Nokia C5 priekinės dalies. TFT ekranas turi QVGA rezoliuciją ir gali atvaizduoti 16 milijonų spalvų. Nepaisant gero ryškumo, atvaizdo kokybe nelabai reiktų žavėtis.

Nokia C5

Nokia naudoja būtent tokius pačius ekranus jau metai iš metų. Vertėtų apie tai susimastyti. Mažas TFT ekranas su QVGA rezoliucija atrodo žemų technologijų palyginus su WVGA ir Super AMOLED ekranais.

Dydis - kita problema Nokia C5 ekrano, 2.2 colio įstrižainės nėra pakankamas. Kita vertus, Nokia nusprendė sukurti sumanųjį kompaktišką telefoną. Nors ekranas mažas, tačiau tiesioginiuose saulės spinduliuose matomumas yra tiesiog puikus.

Po ekranu surandame telefono valdymui reikalingus mygtukus. Valdymo du mygtukai yra greitieji mygtukai, "Menu" ir "Clear" taip pat "Call" ir "End". Mygtukai pakankamai dideli ir gana kietai spaudžiasi.

Nokia C5

Žemiau valdymo mygtukų yra 12 raidinių-skaičių klaviatūra. Nokia C5 klaviatūra tinkamo dydžio bei turi patogią formą.

Nokia C5

Telefono viršuje pastebimi du dalykai: vaizdo skambučių kamera ir garsiakalbis.

Nokia C5

Telefono kairėje pusėje daugiau nieko nėraskyrus kilpelę skirtą pakabukui.

Nokia C5

Nokia C5 dešinėje surasime garso reguliavimo mygtukus ir atminties kortelei skirtą vietą. Kamerai priskirto mygtuko nėra, tačiau tam beveik nebereikia, nes Nokia C5 turi tik 3.2 megapikselių fiksuotai sufokusuotą kamerą.

Nokia C5 

Nokia C5 

Garso reguliavimo mygtukai nėra patogūs. Truputį per ploni ir gana kieti tinkamam paspaudimui. Žinoma su šia problemėle galima gyventi.

Nokia C5

Nokia C5 viršuje integruota microUSB jungtis, 3.5mm audio jungtis ir įkrovimo jungtis. Taip pat telefono įkrovimui gali būti naudojama microUSB jungtis. Visos jungtys yra atviros, nei viena neturi apsauginio dangtelio.

Nokia C5

Telefono apačioje nieko pastebėtino nėra.

Nokia C5

Telefono užpakalinė dalis turi integruotą 3 megapikselių raiškos kamerą su viena mažiausia LED blykste. Garsiakalbiai surandami surandami telefono apačioje.

Nokia C5

Kameros lęšis neturi apsauginio dangtelio apsaugančio nuo įbrėžimų. Tai reiškia, kad reikia būti atidžiam naudojantis telefonu norint geros vaizdo kokybės.

Po metaliniu dangteliu integruota SIM kortelė ir 1050 mAh BL-5CT Li-Ion baterija. Nurodoma, kad baterija atlaiko 12 valandų kalbėjimo ir 630 valandų budėjimo režimo 2G tinkle arba 5 valandos kalbėjimo ir 670 valandų budėjimo režimo 3G tinkle.

Nokia C5

Nokia C5 konstrukcijos kokybė turėtų būti vienas iš didžiausių privalumų, kodėl vertėtų pirkti telefoną.

Nokia C5 Nokia C5

Telefonas atrodo naujoviškai, tvirtai ir solidžiai. Telefono valdymas yra patogus ir beveik idealus. 

Muzikos grotuvas

Čia yra šiek tiek skirtumų tarp Symbian muzikos grotuvų. Nokia C5 integruotas muzikos grotuvas yra toks pats, kokie integruojami į XpressMusic įrenginius. Grotuvas atkuria daugelį muzikos formatų: MP3, AAC, eAAC+ ir WMA. Nokia gamintojai neapvylė pirkėjų, kurie mėgsta per telefoną klausyti muziką, šiam reikalui integravo standartinę 3.5mm audio jungtį.

Nokia C5 Nokia C5 
Muzikos grotuvo vartotojo sąsaja
 
Grotuve galimas automatinis muzikos rūšiavimas pagal atlikėją, albumą, žanrą ar kompozitorių, o taip pat dainų ieškojimas laipsniškai vedant raides.

Nokia C5 Nokia C5
Muzikos ieškojimas
 
Verta paminėti, kad C5 atlaikys iki 34 valandų muzikos grojimo. Iš tikrųjų tai nėra siurprizas, juk turi 1050 mAh bateriją.
 
Grotuvas pasirodys su penkiais ekvalaizerio nustatymais, tačiau jeigu to nepakaks bus galima redaguoti esamus arba sukurti naują.

Nokia C5 Nokia C5 
Ekvalaizerio nustatymai 

Vaizdo grotuvas

Nokia C5 aprūpintas "Real player". Suteikiama galimybė naršyti ir žiūrėti vaizdo įrašus galerijoje, failų menedžeryje ar "Video Centre" (video centras) - bus valdoma "Real player" grotuvo.

Nokia C5

Nokia C5 

Nokia C5 

Video centras 

Su tokiu mažu ekranu, vaizdo atkūrimas nėra pati stipriausia telefono pusė. Kaip vienas iš patvirtinimų, norint peržiūrėti DivX/XviD vaizdo įrašus, reikia įrašyti naują grotuvą.

FM radijas

Nokia C5 FM radijas turi paprastą gražią vartotojo sąsają ir gali automatiškai nuskanuoti ar išsaugoti pasiekiamas radijo stotis. Taip pat radijas turi papildomas funkcijas: RDS ir Visual radijas.

Nokia C5 Nokia C5 
Radijo vartotojo sąsaja 

Kamera

Nokia C5 aprūpintas 3 megapikselių fiksuotai sufokusuota kamera, kurios maksimali rezoliucijos raiška yra 2048 x 1536 pikselių. Šalia neapsaugoto nuo įbrėžimų kameros lęšio įrengta LED blykstė.

Nokia C5 

Nokia C5 

Kameros vartotojo sąsaja 

C5 kamera yra ribota, nors yra galimi keli vaizdo nustatymai. Ribotas valdymas sutinkamas šviesos jautrumui (žemas, vidutinis, aukštas ir automatinis nustatymas), o taip pat šviesos aštrumas ir kontrastas.

Ekrano dešinėje pusėje galima pamatyti greituosius mygtukus skirtus įvairiems kameros nustatymams. Šiuos mygtukus galima pašalinti arba pridėti.

Telefonas turi blykstės valdymą, taimerį (2, 10, 20 sekundžių), nakties režimą, automatinį panoramos režimą ir "multi shot".

Integruota įdomi funkcija, "Sequence" režimas (nuoseklumo), kuris leidžia fiksuoti iš eilės nuotraukas nustatytu laiko intervalu (nuo 10 sekundžių iki 30 minučių).

Tarp kameros funkcijų nerasime savybių, tokių kaip veido ar šypsenos atpažinimas arba dinaminio ruožo valdymo. Gaila, tačiau autofokusavimo taip pat nėra. Bendru atveju, paveiksliuko kokybė yra gera kaip 3 megapikselių kamerai. Truputis triukšmų, o kontrastas gaunamas geras. Pateikiame du nuotraukos pavyzdžius užfiksuotus su Nokia C5. 

Nuotraukos pavyzdys 1

Nuotraukos pavyzdys 2

Vaizdo įrašymas

Vaizdo įrašai Nokia C5 gaunami VGA rezoliucijos su 15 kadrų/s. Įrašai išsaugomi MPEG-4 formatu. Vaizdo įrašo garso takelis gaunas gana prastas, galėtų būti geriau. Kuklus kadrų greitis suteikia vaizdui tokį efektą kaip spragsėjimas, todėl įrašas žiūrėjimui didesniame ekrane tampa neįmanomas.
Nokia C5 
Vaizdo įrašymo vartotojo sąsaja

Duomenų perdavimas

Duomenų perdavimui būdų Nokia C5 turi į užtektinai. Taigi, telefonas turi USB 2.0 ir Bluetooth 2.0 su A2DP sujungimų galimybės. Taip pat C5 telefone integruotas GPS imtuvas, palaiko HSDPA ir HSUPA. Vienas trūkstamas dalykas, tai Wi-Fi.
 
Telefono atmintis gali būti plečiama su microSD kortele, kuri yra greitai pakeičiama. Audio mėgėjams įmontuota standartinė 3.5mm audio jungtis.

Paveiksliukų galerija

Paveiksliukų galerija tokia pati surandama N-serijos telefonuose ir atrodo tiesiog nuostabiai. Nuotraukų naršymo greitis padidinamas kuomet paspaudžiamas ir laikomas "D-pad" mygtukas. Leidžia greitai prašokti didelius failų kiekius.

Nokia C5 

Nokia C5

Nokia C5

Naršymas galerijoje 

Mastelio keitimas (zoom) yra labai greitas. Šį greitį suteikia 600 MHz procesorius. Šiek tiek sulėtėja kuomet didinama virš 100%. Maksimalus didinimas siekia 400%. Mažinant iki 10% minimalios ribos, mažinimas vyksta labai greitai.

Nokia C5 

Padidintas vaizdo mastelis

Naršyklė

Naršymas internete su Nokia C5 yra tiesiog malonumas kaip ir su visais Nokia sumaniaisiais telefonais. Užkraunami ir surandami net labai sudėtingi puslapiai.

Virtualios pelės kursorius naršyklei suteikia pliusą, lengva valdyti ir gerai dirba. Mini-žemėlapis gali būti aktyvuojamas, kuomet naršoma po didelius internetinius puslapius, kai reikia daug slankiojimo. Mastelio keitimas yra greitas ir lengvas, o teksto paieška puslapyje yra paprasta.

Nokia C5 naršyklė turi pilną Flash ir Java palaikymą, todėl naršant internete neturėtų kilti keblumų. Youtube vaizdo įrašai gali būti paleidžiami viso ekrano režimu. Kadangi C5 telefone nėra integruoto akselerometro, todėl vaizdo apsukimą teks padaryti rankiniu būdu, tam yra skirta Youtube funkcija.

Nokia C5 

Youtube video atkūrimas 

Nokia C5

Youtube video atkūrimas viso ekrano režimu

Iš tikrųjų Nokia C5 internetinės naršyklės langas yra mažas. Tik 2.2 colio įstrižainės reiškia, kad mažas šriftas nevisą laiką bus matomas, teks didint vaizdą. 

Vaizdo apžvalga

Jau tampa tradicija, kad pateikiame vaizdo medžiagą apie telefonus, kuriuos darome apžvalgas. Šis telefonas neišimtis, todėl pateikia pasigrožėti.

  Komentarai

Arnas, Data: 2011-07-01 16:28:31
Turejau sy tel 3menesius. Jo privalumai labai gerai akumas laiko,man apie 6 dienas ir mazas, geras isorinis garsiakalbis. Minusai Symbianas apgalietina operacine sistema atsilikusi nuo androido kokiais penkiais metais. Valdymas nepatogus. Patariu sy aprata pirkti zmonem kurie tik skanbina ir sms raso, jai lysti gyliau i ji tustuma...
deividas, Data: 2011-06-26 20:20:05
Sveiki,gal kas zinot kaip padaryti kad nerodytu, neklaustu del prisijungimo prie interneto ar wap paslaugu, taip beveik visada buna kai nori atrakinti tel,galdel navigacios?. Aciu :) P.S atrasykit i el.pasta,deividas.voska@gmail.com
Antanas, Data: 2011-06-11 11:35:35
Po androidOS SymbianOS gali įvaryti vėžį kol surandi reikalingą funkciją :D Visą dieną bandžiau navigaciją,na žinoma tokio dydžio ekrano tai sudėtingoka, bet yra balso funkcija, neradau joje galimybės pasirinkti maršruto(trumpiausias, greičiausias ir kt) iškart išjungiau funkciją, akd navigacija nenaudotų interneto. Bet mėnesio pabaigoje vistiek atėjo sąskaita už internetą 8lt :D 5 MMS žinutės tiek negalėtų kainuoti :D
lukas, Data: 2011-05-28 11:53:07
Naudojuosi virs pusmecio, esu patenkintas siuo modeliu. Gerai paieskojus, galima surasti viska :). O atsparumas ir kokybe... jis netycia net skalbykleje pabuvojo, bet isdziuves vel puikiausiai veikia :), kuo mane ypac nustebino.
pauliutas, Data: 2011-05-17 16:35:53
sveiki, as nusipirkau telefa. ji turejau. nesiuntinejau sms. draugas prase. as atrasyt norejau. spaudziu: siusti ir raso kad siuncia bet neissiuncia. nezinau kad yra jam jeina issiusti zinutes nors saskaitoi turiu bet vistiek sms neissisiuncia. gal kas buvo susidures su situ dalyku ir gali man padet? aciu :)
aivaras, Data: 2011-03-27 01:20:41
ką man daryti. aš nusipirkau nokia c5 prieš savaitę vienakarta pakroviau 12h. išlaikė baterija 4dienas. pilnai norėjau iškrauti baterija isijungia muzikos ir paklausiau gal 5min. ir išsijungė. galvojau viskas kaip turi būti nes jau prieš tai skelbė kad baterija baige išsikruti. nava ijungiau kruti ir nieko nevyksta. naudojimosi instrukcijoje rašo kad pilnai iškrovus tel gali reikti palaukti keleta min kol parodis ekraną. taiva aš jau kraunu 2h. bandau junkti nieko nei garso nei šviesos vienužodžiu niekas nevyksta. kokia problema čia galėtų būti labai ačiū. lauksiu atsakymo
E, Data: 2011-02-16 11:00:47
turiu si telefona ir esu patenkintas, jei kam idomu kaip filmuoja video kamera greitesni vaizda: http://www.youtube.com/watch?v=1gWxZzJ3PJQ
simona, Data: 2011-01-22 15:03:39
vat būtent , man tokia pati problema. pasidarau, kad rodytų tekstą, bet jį parodo tik trumpam. tada vistiek būna juodas ekranas. pažįstama turi telefoną ir ji pasidarius tokią pačią bfunkciją, bet pas ją rodo visą laiką tą juostą. sakykim užrakino telefoną - ir iš karto rodo ir nereikia jokios šviesos, kad ją įžiūrėtum . tai gal kas gali padėti? iš karto dėkoju.
simona, Data: 2011-01-22 15:03:13
vat būtent , man tokia pati problema. pasidarau, kad rodytų tekstą, bet jį parodo tik trumpam. tada vistiek būna juodas ekranas. pažįstama turi telefoną ir ji pasidarius tokią pačią bfunkciją, bet pas ją rodo visą laiką tą juostą. sakykim užrakino telefoną - ir iš karto rodo ir nereikia jokios šviesos, kad ją įžiūrėtum . tai gal kas gali padėti? iš karto dėkoju.
Dak . ** , Data: 2011-01-22 14:52:54
Na tiksliau dabar kai pažiūrėjau , tai tik prie galingos šviesos matosi tas užrašas . o.o
Dak . **, Data: 2011-01-22 14:50:17
Pasirink Ekrano temos , tada Lauk. ežimas ir gali pasirinkti bet kokią juostą ir tada ten manau galėsi įsikelti tau reikalingas funkcijas . : ) , įėjau į Ekrano temos , Energ taupym. ir ten apasirinkau tekstas . Bet vistiek tai padarius užrašą su laiku ir aplinka rodo labai trumpai , o vos tik užrakinus klaviatūrą vėl juodas ekranas . Gal galit dar pasakyti kaip tai padaryti , kad sakykim rodytų tą užrašytą užrašą ir pnš. ?
Vygandas, Data: 2011-01-11 00:05:57
Isigyjau nokia c5 bet kazkaip nuliudino mane jis nei kaip tikejaus is jo..visu pirma daznai naudoju zadintuva kas man ant kitu nokia patikdavo akd galima pasidaryt ekrane sone svarbus: ten isidedu funkcijas kuriu man reik pagrinde kad neieskot per meniu... o cia turiu ilgai zaisti kol viska surandu.. gal zinote kaip galima butu palengvinti man visa tai? Dekingas lieku.
:), Data: 2011-01-03 14:08:12
Neseniai įsigyjau šį telefoną, ir kol kas esu labai patenkinta. Norint, kad ekranas visiškai neužtemtų reikia energijos taupumo skiltyje pasirinkti, ką norite matyti, ar laikrodį, ar kokį nors užrašą ir pan. O navigacija nenaudoja interneto, jei gerai supratau. :)
:), Data: 2011-01-03 14:05:20
Neseniai įsigyjau šį telefoną, ir kol kas esu labai patenkinta. Kad neužtemtų ekranas reikia energijos taupumo skiltyje nustatyti, ką norite matyti vietoj juodo ekrano, ar laikrodį, ar kokį nors užrašą ir pan. O navigacija atrodo gali veikti ir be interneto, jei gerai supratau.
Vilmantas, Data: 2010-12-16 15:12:33
Sveiki, noriu suzinot ar naudojant navigacija reikia moketi uz interneta?
Vilmantas, Data: 2010-12-16 15:09:08
Sveiki, noriu suzinot ar naudojant navigacija reikia moketi uz interneta?
Andrius, Data: 2010-12-15 21:48:31
suklaidinau, pats ismeginau ir neveikia ant sito, tada sms eik meniu ir pasirink rasomoji kalba lt
Andrius, Data: 2010-12-15 21:46:56
faj, labai paprasta palaikyk groteles iejus i sms ir pasirink lt kalba
Dak . **, Data: 2010-12-04 18:04:19
Sveiki . Gal kas mokat ir žinot kaip padaryti , kad kai sakykim nespaudai mygtukų neužtemtų ekranas visiškai , o rodytų , aišku gerokai pritemusiai .. Arba kaip ir Sanil klausė . Kai padaryt , kad kai telefonas ''užmigęs'' rodytų laiką , aplinką telefono ir pnš ? Ačiū iš karto .
sanil, Data: 2010-11-23 13:51:47
Gal kas patartų, kaip nustayti, kad "užmigęs" rodytų laiką?
as, Data: 2010-11-13 21:56:31
Sveiki, sakykite sitame telefone navigacija veikia per interneta ar veikia ir be jo. aciu
Faj.!,, Data: 2010-10-24 18:47:16
Tikriausiai . Ačiū . : ]]
Vaj.!, Data: 2010-10-24 10:52:07
Dėl nosinių tai manau priklauso koks gavėjo telefonas, gal jis tiesiog tų nosinių neatpažysta. Man tas pats buvo iš E51 siunčiant į Nokia 2630, 6300 nosinės pranykdavo, o siunčiant į Nokia X6 ar N97 mini jos yra :)
Faj.!,, Data: 2010-10-18 16:15:50
O tai gal vis dėl to kas nors gali patarti dėl mano parašytos problemos ? Tai nėra tragedija , tačiau kažkaip vistiek norisi su nosinėmis rašyti ..
Gędas, Data: 2010-10-18 10:31:13
Įsigijau savaitgalį iš gsm arenos ir kolkas džiaugiuosi, viskas veikia gerai, patogus telefonas. Tik gaila šypsenėlių nėra ir sms siunčiant negalima pasirinkt paskutinių naudotų nr, reikia ieškot telefonų knygos, bet visa kita kolkas puiku. Kamera, fotoaparatas tikrai neblogi, GSP veikia puikiai. Žodžiu patariu pirkti ;)
Faj.!, Data: 2010-10-17 14:32:42
Šį telefoną turiu jau apie 2 mėnesius . Pirkau BITĖS salone ir esu labai paenkinta tik viena menka problemėlė . Kai siunčiu SMS su nosinėmis - gavėjas tą SMS gauna be nosinių. Gal kas žinot , kaip padaryt , kad gavėjas rašytą SMS iš tikrųjų gautų su nosinėmis ? Ar čia ką per nustatymus reikia pakeisti ? Ačiū iš karto . : ]]
Kestas, Data: 2010-08-30 23:46:57
Siandien isigijau is tele2 si aparata jis laabai man patinka :) greitas ir sumanus liux telefoniuks ! rekomenduou
nusimanantis, Data: 2010-08-25 19:46:00
nereikia is tokiu operatoriu kaip tele2 imti telefonu ir nebus problemu. pas juos daugybe telefonu lenku gamybos arba paimti nuo pasieniu visokiu su perlipiontais lipdukais
teta , Data: 2010-08-22 12:06:33
Manau cia brokas, turi pilna teise, nueiti ir pasikeisti i gerai veikianti.
dede, Data: 2010-07-12 13:04:28
pries 4 dienas is tele2 salono pasiemiau,bet nlb patenkintas kaip man paskambina as girdziu o mano balso negirdi po minutes tik pradeda girdet,nesuprantu.bet siaip telefonas tikrai geras
Autorius:
El. paštas (neviešinamas):
Komentaras:
 

Susiję telefonai


Nokia C5

Nuotraukos
"Pirk išsimokėtinai" 

su MOKILIZINGU!

 

Pasiūlymai ir nusiskundimai