telefonų pardavimas, Kaunas
I-V 11:00-19:00 | VI 11:00-15:00
GSMarena facebook'a
Dėl prekių kiekio ir rezervacijų rekomenduojama teirautis telefonu prieš atvykstant

Apžvalgos

Apple iPhone 14 apžvalga

iPhone 14 apžvalga

Nors iPhone 14  ir nesiskiria dizainu, ekrano dydžiu bei procesoriumi nuo praėjusių metų iPhone 13, tačiau šis modelis turi daug patobulinimų. Tad teigti, kad tai toks pat modelis kaip ir iPhone 13, negalime.

iPhone 14 yra keturių modelių - iPhone 14, iPhone 14 Pro ir iPhone 14 Pro Max ir iPhone 14 Plus. Šie modeliai nors ir skiriasi išvaizda, tačiau turi daug bendro.

Apžvelkime visus modelius ir jų parametrus, kad įvertinti naujųjų iPhone 14 modelių pranašumus.

 

Kaina ir talpa

Lietuvoje iPhone 14 kainos prasideda nuo 1029 Eur, iPhone 14 Pus nuo 1179 Eur, o iPhone 14 Pro nuo 1339 Eur, iPhone 14 Pro Max - nuo 1489 Eur.  

Visi keturi modeliai yra 128 GB, 256 GB arba 512 GB atiminties talpos. Tačiau svarbu paminėti, kad iPhone 14 Pro ir Pro Max papildomai turi 1 Tb talpos modelius.  

Taigi, kaip klasikinis modelis bei Plus, kainos atžvilgiu yra patrauklesni, tačiau norint labai didelės atminties telefono, vertėtų rinktis Pro modelius.

Dizainas ir spalvos

Nors “Apple” gamintojai teigia, kad naujasis iPhone 14 atnaujintas tiek iš vidaus, tiek iš išorės, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jis nesiskiria nuo senesnio iPhone 13 modelio. 

Dizainas yra beveik toks pat kaip ir senesnės versijos -  aliuminio rėmas, mygtukų išdėstimas, stereo garsiakalbių grotelės, Lightning prievadas ir net ekranas atrodo taip pat.

Naujuosius iPhone 14 ir iPhone 14 Plus galima rinktis iš penkių spalvų: mėlyna, purpurinė, juoda, balta ir raudona. Tuo tarpu iPhone 14 Pro ir Pro Max - gili violetinė, auksinė, sidabrinė ir kosminė juoda.

Ekranas

iPhone 14 ir iPhone 14 Pro ekranas - 6,1 colio įstrižainės, iPhone 14 Plus ir iPhone 14 Pro Max - 6,7 colio įstrižainės.

Visi modeliai turi „Super Retina XDR“ ekranus. Šis ekranas atitinka realias spalvas bei leidžia mėgautis plačiu spalvų spektru, o atsparus pirštų atspaudams paviršius užtikrina nepriekaištingą švarą ir sklandų vaizdą.

Kai „iPhone 14“ pasukamas veidu žemyn arba yra kišenėje, jis užtemsta, kad taupytų akumuliatoriaus energiją.

Kalbant apie ekrano ryškumą, iPhone 14 Pro ir Pro Max modelių ekranas gali pasiekti patį didžiausią šviesumą, siekiantį net 2000 nitų.

Viena iš svarbiausių šių metų iPhone 14 modelių inovacijų yra ekrane matoma „Dynamic Island“. Ši, ekrano viršuje esanti juoda sala ne tik leidžia dar patogiau matyti pranešimus ir stebėti kitą informaciją ar fone veikiančias programėles, pavyzdžiui, reguliuoti grojančią muziką.

Kamera

Visi keturi iPhone 14 modeliai pasižymi įspūdingomis fotografijomis. iPhone 14 ir iPhone 14 Plus pasižymi pagrindine 12 megapikselių kamera „TrueDepth“ su automatiniu fokusavimu ir didesne diafragma, kas leidžia užfiksuoti ryškiausius, spalvingiausius stambius planus ir grupinius kadrus. Tačiau tiek iPhone 14, tiek iPhone 14 Plus neturi optinio priartinimo.

Taip pat patobulintas vaizdo apdorojimas, kuris leidžia užfiksuoti akimirkas, esant bet kokio tipo apšvietimui, net esant silpnai šviesai. Taip pat kamera turi ir veiksmo režimą, kuris judant objektams juos vis viena sufokusuoja, o vaizdo įrašai būna sklandūs.

Visiškai nauja 48 megapikselių pagrindinė kamera su pažangiu keturių pikselių jutikliu yra tai, ką turi naujieji  iPhone 14 Pro ir Pro Max.  Tai užtikrina 4 kartus didesnę „ProRAW“ skiriamąją gebą, kad kiekvieno apkarpymo detalės būtų įspūdingos ir itin kontrastingos. Naujoji „Pro“ kamerų sistema priartina 2 kartus, tad optinės kokybės teleobjektyvas užtikrina kadravimo galimybes.   

Vaizdo įrašai

Visuose iPhone 14 vaizdus galima įrašyti 4K raiška 24 kadrų per sekundę greičiu – tokiu pat kadrų dažniu, kokį matote filmuose.

Naujasis „Cinematic“ (Kinematografinis) režimas leidžia vaizdo įrašo metu keisti fokusavimo efektą. Įrašinėjant vaizdo įrašą, šis režimas automatiškai keičia fokusavimą filmuojant realiuoju laiku, kai į kadrą patenka žmonės arba žvilgsnis nukrypsta nuo kameros. Taip pat išlieka galimybė keisti fokusavimą rankiniu būdu, kad galėtumėte tiksliau valdyti fokusą. Beje priekinė kamera taip pat palaiko kinematografinį režimą. 

Naujausiuose iPhone 14 Pro veikia ir Action Mode režimas, kuris vaizdo stabilizavimą pakelia į dar nematytą lygį. Net jei norimą objektą filmuosite bėgdami, galutinis rezultatas atrodys toks sklandus, tarsi filmuota su profesionaliu vaizdo stabilizatoriumi.

 

 

 

Našumas

iPhone 14 ir iPhone 14 Plus yra „Apple A15 Bionic“ lustas, kuris sukurtas pagal 5 nanometrų procesą. Šis lustas turi 5 branduolių GPU, kuris turi naujausias funkcijas. Na, o iPhone 14 Pro ir iPhone 14 Pro Max turi naujausią ir našiausią „A16 Bionic“ lustą „iPhone“ istorijoje.

Atnaujintas iPhone 14 modelių vidinis dizainas užtikrina didesnį šilumos pasiskirstymą.

Baterija   

Visi keturi iPhone 14 modeliai pasižymi žymiai ilgesnio veikimo baterija. Be abejo, naujieji modeliai turi 5G ryšį, kuris automatiškai persijungia į bet kurį kitą, atsidūrus atitinkamoje arenoje, taip taupant telefono bateriją. 

Gamintojo duomenimis, iPhone 14 baterija išlaiko 20 valandų nepertraukiamo vaizdo įrašo, iPhone 14 Plus – 26 valandas, o iPhone 14 Pro ir Pro Max net 29 valandas.

Vienu įkrovimu šie modeliai išbūna daugiau nei visą dieną.

IPhone 14 modeliai palaiko greitą įkrovimą ir gali įkrauti iki 50 procentų per 30 minučių naudojant „Lightning to USB-C“ kabelį ir 20 W maitinimo adapterį.

 

Taigi, šių metų visi keturi iPhone 14 modeliai, lyginant su praėjusiais modeliais, yra tarsi geresnės versijos. Šių metų iPhone siūlo daugybę techninės ir programinės įrangos atnaujinimų, nors dizaino ir išvaizdos požiūriu jie tokie pat kaip ir praėjusių metų modeliai.  Vis tik iPhone 14 Pro ir Pro Max modeliai neaplenkiami, jie išsiskiria nerūdijančio plieno korpusu, ekrano šviesumu, galinčiu siekti net 2000 nitų, „A16 Bionic“ procesoriumi, atnaujinto dizaino ekrano išpjova ir triguba pagrindine kamera. Tad jei svarstote ar reikia atsinaujinti senąjį modelį, nedvejokite, tikrai taip.  Komentarai

Autorius:
El. paštas (neviešinamas):
Komentaras:
 


"Pirk išsimokėtinai" 

su MOKILIZINGU!

 

Pasiūlymai ir nusiskundimai