telefonų pardavimas, Kaunas
I-V 11:00-19:00 | VI 11:00-15:00
GSMarena facebook'a
Dėl prekių kiekio ir rezervacijų rekomenduojama teirautis telefonu prieš atvykstant

Naujienos

„Google“ žaidimų konsolė ir „Nexus Q“ galėtų būti sujungti į vieną įrenginį?

Visai neseniai, internete pasipylė gandų kruša apie tai, kaip „Google“ galimai ruošia naują žaidimų konsolę, išmanųjį laikrodį ir pigesnę „Nexus Q“ versiją. Išmanusis laikrodis būtų tikrai logiškas „Google“ sprendimas, kadangi šiuo metu konkurencijos šioje rinkoje nelabai yra (pagrindiniai konkurentai yra iš „Sony“ ir „Pebble“), o ir kitos kompanijos („Apple“, „Microsoft“, „Samsung“ ir kiti) galimai taip pat ruošia savo išmaniuosius laikrodžius. Tačiau šiuose ganduose yra vienas gluminantis dalykas – kam kurti „Nexus Q“ ir „Google“ žaidimų konsolę kaip du atskirus įrenginius? Juk visą tai galima būtų sutalpinti į vieną įrenginį arba galima būtų viską integruoti į jau egzistuojantį produktą - „Google TV“.

Žaidimų konsolė ir „Nexus Q“: abi idėjos geros, bet...

Visai neseniai, prekyboje pasirodė „OUYA“ žaidimų konsolė. Tenka pripažinti, žaidimų konsolė, paremta „Android“ OS, yra labai įdomi bei potenciali idėja – turint omeny tai, kad „Android“ OS nekainuoja, o ir pati techninė įranga tokiai žaidimų konsolei nėra labai brangi. Tačiau „OUYA“ turi problemą – ši konsolė neturi oficialaus „Google Play Store“ palaikymo. T.y. Jeigu nusipirkote žaidimą savo telefonui ar planšetei, žaidimą, skirtą „OUYA“ teks pirkti dar kartą, atskirai. Ir taip kiekvieną kartą tektų išmesti po kelis ar net kelioliką litų – visiškas absurdas. Tačiau tai nėra „Android“ bei „Android“ paremtų konsolių problema, tai tik „OUYA“ problema. Jeigu „Google“ išleistų savo „Android“ konsolę, „Google Play Store“ būtų tikrai integruotas į įrenginį ir todėl „Google“ konsolė būtų pranašesnė už „OUYA“.

 

Jeigu „OUYA“ valdymo pultelis būtų jautresnis ir būtų galimybė paleisti visas „Google“ programėles, „OUYA“ būtų fantastiškas daiktas. Ne visus žaidimus smagu žaisti, palyginus, nedideliame 3-10 colių ekrane, kai kuriuos žaidimus žymiai smagiau pažaisti milžiniškame TV ekrane – tik taip įmanoma pajusti visą žaidimų teikiamą malonumą. Taip, „Android“ turi šiek tiek mažiau žaidimų nei „iOS“, tačiau „Google“ kurta OS jau vejasi „Apple iOS“. Pavyzdžiui, „Rockstar“ ir toliau kuria mobilias „Grand Theft Auto“ žaidimų versijas, „Square Enix“ yra sukūrusi „Final Fantasy“, o taip pat „Android“ OS turi įvairius žaidimus, kurie sukurti pagal filmus, pavyzdžiui, „Dark Knight Rises“. „Android“ žaidimai televizoriuje atrodo visai perspektyvu, tačiau „Google“ niekada pernelyg nelindo į techninės įrangos gamybą, o juo labiau „Google“ niekada negamino pramogavimui skirtu įrenginių, todėl sunku patikėti, kad „Google“ galėtų kurti būtent žaidimų konsolę.

„Nexus Q“? Idėja gera, įdomi ir yra perspektyvi, tačiau „Nexus Q“ kaina, švelniai tariant, yra kiek per aukšta ir didelio susidomėjimo (galimai dėl didelės kainos) šis įrenginys taip ir nesusilaukė. Idėja buvo paprasta: media grotuvas, kurį jūs galite valdyti su savo telefonu ir kuris gali būti panaudotas socialiai, kadangi bet kas, esantis jūsų tinkle, į grojaraštį gali pridėti muzikos. „Nexus Q“ buvo sukurtas kaip medijos centras, tačiau „Google“ produktas nesusilaikė sėkmės dėl to, kad jo kaina (Amerikoje) siekė net 299 dolerius, tuo tarpu panašaus tipo ir charakteristikų įrenginiai ten kainuoja apie 99 dolerius. Pagrindinė tokios kainos priežastis yra 25 vatų stiprintuvas. „Google“ nepagalvojo, jog bene visi, perkantys tokio tipo įrenginį, paprastai turi pilną garso sistemą su stiprintuvais ir kita įranga. „Google“ tiesiog neapmąstė, kokie žmonės pirks „Nexus Q“.

 

Trumpai tariant, „Android“ paremta žaidimų konsolė ir „Nexus Q“ yra geros idėjos, tačiau jos nėra pakankamai užbaigtos. Taigi, galima tikėtis, kad „Google“ sujungs šiuos įrenginius į vieną ir galimai sukurs tikrai dėmesio vertą daiktą.

„Nexus“ brando vertė

„Nexus“ brandas pasaulyje jau yra gana žinomas, o „Android“ fanams jis reiškia itin daug. Paprastai „Nexus“ žmonėms asocijuojasi su švariu, standartiniu „Android“. Pagrindinis „Nexus“ brando tikslas visada buvo sukurti tinkamą įrenginį programuotojams bei parodyti kelią gamintojams.

Jau nuo pat „Nexus One“ laikų „Google“ naudojo „Nexus“ brandą tam, kad parodyti gamintojams, kokias technologijas reikia naudoti, kaip jas naudoti ir taip toliau. Kitaip tariant - „Nexus“ diktuoja madas. Pavyzdžiui, „Google“ panaudojo „Nexus“ tam, kad išpopuliarinti greitesnius procesorius („Nexus One“), NFC („Nexus S“ ir naujesni), liečiamus mygtukus („Galaxy Nexus“, „Nexus 4“), aukštos raiškos ekranus planšetėse („Nexus 10“)

Tą patį galima būtų padaryti ir su „Google TV“. „Nexus TV“ galėtų išpopuliarinti, pavyzdžiui, Bluetooth įrenginius (klaviatūros, pelės ir pan.), kokybiškus mikrofonus, balso valdymui ir daug kitų, dar nepopuliarių naujovių.

Taip pat „Nexus“ brandas rodo (išimtis su „Nexus Q“), jog produktas dar ilgai gaus palaikymą iš „Google“. „Google TV“ iš tiesų galėtų persivadinti į „Nexus TV“ - galbūt to sulauksime per artimiausią „Google I/O“ renginį?

Išvada

„Google TV“ vis populiarėja, ypač, kai šį servisą pradėjo integruoti į įvairius išmaniuosius TV. Bet ši platforma vis dar negali pasigirti ypatinga technine ar programine įranga, todėl vartotojai vis dar nėra itin sužavėti. Dauguma trečiųjų šalių „Google TV“ įrenginių pardavinėjami už prieinamą kainą, tačiau už tai tenka susimokėti – paprastai veikimas būna lėtas, o ir gedimai pasitaiko neretai. Tačiau „Google“ su „Nexus 7“ jau yra mums parodžiusi, jog galima pardavinėti galingus ir kokybiškus įrenginius už žemą kainą.

Galų gale, nėra reikalo ir priežasties kurti kelis atskirus produktus žaidimų konsolei, medijos centrui ir „Google TV“, kai galima viską sudėti į vieną produktą ir pardavinėti jį už pakankamai prieinamą kainą. „Google“ tiesiog reikia naudoti tai, ką jie jau turi ir naudoti „Nexus“ brandą, kaip tai buvo įprasta daryti: parodyti kitiems gamintojams tinkamą kelią.

O jus ar sudomintų įrenginys, kurį galėtumėte prijungti prie TV ir naudoti kaip medijos centrą („Nexus Q“), žaidimų konsolę („OUYA“) bei išmanųjį TV („Google TV“)? O gal mieliau naudotumėte tris atskirus įrenginius?



Komentarai

Autorius:
El. paštas (neviešinamas):
Komentaras:
 

Nuotraukos




"Pirk išsimokėtinai" 

su MOKILIZINGU!

 

Pasiūlymai ir nusiskundimai