telefonų pardavimas, Kaunas
I-V 11:00-19:00 | VI 11:00-15:00
GSMarena facebook'a
Dėl prekių kiekio ir rezervacijų rekomenduojama teirautis telefonu prieš atvykstant

Naujienos

Kokių suasmeninimo galimybių galime tikėtis iš „Motorola Moto X“?

Apie „Motorola Moto X“ gandai sklando jau senokai, tačiau vakar internete pasirodė įdomus „Motorola“ pranešimas, kuriame netiesiogiai užsimenama, kad „Motorola Moto X“ turės ypatingų suasmeninimo galimybių. Klausimų, susijusių su šiuo įrenginiu iškyla daug, tačiau iš pradžių pabandykime išsiaiškinti, ką mes jau žinome apie „Moto X“.

 

Visų pirma, „Moto X“ tikrai bus prieinamas Amerikos „Verizon“, „AT&T“, „Sprint“ bei „US Cellular“ tinkluose. Taip pat „Moto X“ turės 10.5 MP kamerą su 16:9 kraštinių santykiu. Tiesa, nutekintos nuotraukos galėjo būti padirbtos, tačiau abejotina, kad kažkam to reikia. Šie keli dalykai yra mums tikrai žinomi – nežinomų dalykų yra žymiai daugiau.

Taip pat galime tikėtis ir daug kitų įdomių naujovių – labiau įskilimams atsparaus stiklo (galimai safyrinis stiklas) ir gana talpios baterijos. Remiantis „Motorola“ CEO Dennis Woodside žodžiais, yra gan didelė tikimybė, kad „Moto X“ turės itin patrauklią kainą, lyginant net su tokiais telefonais kaip „Nexus 4“ ir „Motorola“ pelno iš „Moto X“ jeigu ir gaus, tai labai nedidelį. Taip pat visi šaltiniai bei FCC duomenys teigia, jog šis įrenginys turi „Snapdragon S4 Pro“ procesorių, 720p raiškos ekraną, milžiniškos talpos bateriją ir pasirinkimą net iš 20 spalvų.

Tačiau daugiausiai dėmesio sulaukė gandas apie galimybę itin suasmeninti „Moto X“. Taigi, kokias suasmeninimo galimybes galime įsivaizduoti?

Visų pirma – daug galimų korpuso spalvų. Tą jau siūlo dauguma „Nokia Lumia“ telefonų, tačiau „Motorola“ turėtų suteikti dar didesnį pasirinkimą. Taip pat dauguma telefonų paprastai turi skirtingų talpų duomenų kaupiklius, todėl to galime tikėtis ir „Moto X“. Tačiau visa kita – tik spėlionės, apmąstymai ir panašiai, kadangi kol kas jokios tikslios informacijos nėra. Taigi, pradėsime nuo labiausiai galimų variantų, o pabaigsime sunkiai įsivaizduojamais.

1) Programinės įrangos suasmeninimas. Pirmuosiuose ganduose apie „Moto X“ buvo pasirodžiusi informacija, jog prieš perkant telefoną, jūs jau galėsite išsirinkti savo telefono ekrano užsklandą, skambučio toną, programėles, galėsite pridėti savo kontaktus ir t.t. Bent jau kontaktų ir programėlių pasirinkimo galimybę „Google“ padaryti nebūtų sunku, kadangi bet kuriuo atveju „Google“ jau turi tiek programėlių, tiek kontaktų sinchronizaciją tarp įrenginių. Tačiau ir ekrano užsklandos bei tono pasirinkimo galimybę įdiegti sunku ko gero nebūtų – tą jau galima padaryti ir prieš perkant naujuosius „HTC“ telefonus (Tiesa, ši galimybė yra tik gyvenantiems Amerikoje). Nors tokia galimybe pernelyg vartotojų „Google“ nenustebintų, tačiau tai jau būtų šis tas.

2) Operatyviosios atminties kiekis. Galimybė pasirinkti operatyviosios atminties kiekį skamba visai realistiškai, kadangi tai nebūtų sunku nei gamintojui, nei vartotojui, o finansinė nauda būtų abiem pusėms. Pavyzdžiui, telefonas su 16 GB vidinės atminties ir 1 GB operatyviosios atminties galėtų kainuoti 299$ (be sutarties), o pavyzdžiui už modelį su 32 GB vidinės ir 2 GB operatyviosios atminties galima būtų mokėti 399$.

3) Ekranas. Situacija su ekranais yra ta pati kaip ir su operatyvia atminti – vieniems vartotojams galbūt tiks HD raiškos ekranas, o kiti galbūt norės Full HD ekrano.

4) Procesorius. Ir vėl ta pati situacija, kaip ir su ekranais bei operatyviąja atmintimi, tačiau šįkart būtų labiau taikomasi į žmones, kuriems reikia ypatingos galios. Ar užmokėtumėte papildomus pinigus už tai, kad vietoje telefono su „Snapdragon S4 Pro“ procesoriumi naudotis „Snapdragon 800“ varomu telefonu? Dauguma jūsų ko gero atsakytų, kad taip, tačiau štai čia ir prasideda problemos – gamintojui gali būti sunku įdiegti skirtingus procesorius į to paties dydžio korpusą. Tuo pačiu „Motorola“ tektų ir labiau pasistengti su „Android“ atnaujinimais, kadangi vienas „Moto X“ būtų kaip keli skirtingi telefonai. O galiausiai ko gero prasidėtų fragmentacija, todėl galime abejoti, ar „Motorola“ žengs tokį drąsų žingsnį.

5) Ryšių moduliai. Ryšių modulių pasirinkimo galimybę „Motorola“ galėtų padaryti nesunkiai, tačiau ar kam nors iš tikrųjų to reikia? 4G LTE ryšys jau greitai bus populiarus visame pasaulyje (tame tarpe ir Lietuvoje), o dauguma žmonių dažniausiai nesupranta, koks skirtumas tarp Wi-Fi 802.11n ir 802.11ac standartų. Ryšių modulių pasirinkimo galimybė ko gero jau būtų per daug – daugelį vartotojų tai tik glumintų, o ir pačiam gamintojui tai nebūtų patogu.

6) Korpuso medžiaga. Tokią pasirinkimo galimybę suteikti žmonėms „Motorola“ ko gero būtų labai sunku. Didelį spalvų asortimentą gali padaryti bet kuris gamintojas, kadangi tiesiog reikia nudažyti korpusą kita spalva (arba parinkti kitos spalvos plastiką) ir viskas. Tačiau kiekvienam vartotojui suteikti galimybę pasirinkti korpuso medžiagą būtų beveik neįmanoma. Galų gale tai ir nelabai suprantama – kas mieliau rinktųsi plastiką nei aliuminį, kevlarą ar net gumą?

Dauguma vartotojų bet kuriuo atveju ant savo telefono uždeda dėklą, todėl duoti pernelyg daug pasirinkimo „Motorola“ nebūtų prasmės. Taip, kompanija gali pabandyti įtikinti vartotojus, kad jiems nereikia nei dėklų, nei dar kokių nors apsaugų ar pan., tačiau dauguma vartotojų vis tiek jaučiasi saugesni su dėklu. Žinoma, kai kurie vartotojai tikrai norėtų turėti galimybę išsirinkti korpuso medžiagą, tačiau galime manyti, jog „Motorola“ taikosi į paprastus žmones, todėl galimybės pasirinkti korpuso medžiagą galime pernelyg nesitikėti. Ko gero jau būtų gerai, jeigu „Motorola“ leistų pasirinkti norimą spalvą ar uždėti norimą paveiksliuką ant galinės korpuso dalies.

Išvada

Neabejotinai, dauguma „Motorola X“ suasmeninimo galimybių bus orientuota į programinę, o ne į techninę įrangą, kadangi būtent dėl programinės įrangos atvirumo „Android“ ir yra tokia žinoma OS. Galų gale, lengviau būtų suteikti vartotojams galimybę suasmeninti programinę įrangą nei programinę ir techninę įrangas. Taip pat retas įprastas vartotojas iš viso kažką supranta charakteristikose, todėl būtų logiška, jeigu „Motorola“ leistų suasmeninti tik „Motorola Moto X“ programinę įrangą. Taip pat „Motorola“ turi pasistengti, kad suasmeninto telefono nereikėtų laukti kelių savaičių bei suasmeninimo galimybės būtų galimos ir Europoje, kadangi bent jau kol kas ganduose kalbama tik apie JAV rinką.

O kokių suasmeninimo galimybių norėtumėte jūs?
Komentarai

Autorius:
El. paštas (neviešinamas):
Komentaras:
 

Nuotraukos
"Pirk išsimokėtinai" 

su MOKILIZINGU!

 

Pasiūlymai ir nusiskundimai