telefonų pardavimas, Kaunas
I-V 11:00-19:00 | VI 11:00-15:00
GSMarena facebook'a
Dėl prekių kiekio ir rezervacijų rekomenduojama teirautis telefonu prieš atvykstant

Naujienos

„Samsung Galaxy S4“ ir „Samsung Galaxy S4 Mini“: panašumai ir skirtumai

Samsung Galaxy S4“ prieš „S4 Mini“ - kurį jūs turėtumėte pirkti?

„Samsung Galaxy S4 Mini“ yra puikus pasirinkimas tiems žmonėms, kuriems reikia vidutinio dydžio, nesunkiai įperkamo telefono, arba tiesiog tiems žmonėms, kurie mano, kad įprastas „Galaxy S4“ yra šiek tiek per didelis arba kiek per brangus.

Bet ar „Galaxy S4 Mini“ iš tiesų mums pasiūlys tokią pačią kokybę, tik mažesniame korpuse? Pasižiūrėkime iš arčiau.

Samsung Galaxy S4“ prieš „S4 Mini“ - kaina ir detalės

Galaxy S4“ - 1750 Lt (straipsnio rašymo metu)

Galaxy S4 Mini“ - 1530 Lt

Savaime aišku, „Galaxy S4 Mini“ yra pigesnis nei įprastas „Galaxy S4“. Tačiau ar apsimoka jį pirkti vietoje „Galaxy S4“?

„Galaxy S4 Mini“ yra pigesnis tik 220 Lt, todėl tai nėra biudžetinis telefonas, tačiau pasižiūrėjus į charakteristikas (apie tai kalbėsime vėliau), galime pastebėti, jog „Galaxy S4 Mini“ yra kiek per brangus.

Dizainas

Galaxy S4“ - Plastikas, 130g, 7.9mm storis

Galaxy S4 Mini“ - Plastikas, 107g, 8.9mm storis.

Ką mums ir sufleruoja telefono vardas, „Galaxy S4 Mini“ yra kiek mažesnė „Galaxy S4“ versija. Jis mažesnis, lengvesnis, tačiau forma yra beveik identiška.

Kad ir kaip ten bebūtų, „Mini“ yra kiek storesnis nei įprastas „S4“ - vienu milimetru. Todėl rankoje laikant „S4 Mini“ nejausite, kad tai yra itin plonas telefonas, tuo tarpu laikant įprastą „S4“ tikrai pajusite, kad tai nėra storiausias telefonas rinkoje.
 

Mažesni telefonai paprastai visada būna kiek storesni ir tai nėra kažkas keisto – į mažesnį telefono korpusą reikia įdėti tuos pačius komponentus, todėl viskas logiška. „Galaxy S4 Mini“ galimas baltos ir juodos spalvų ir jis turi tą patį, iš išvaizdos panašų į metalą, plastiką, kaip ir „Galaxy S4“.

Tuo tarpu „Galaxy S4“ galimas baltos, mėlynos, juodos, raudonos, rudos ir pilkos spalvų. Tiesa, toli gražu, ne visos šios spalvos galimos ir Lietuvoje.

Ekranas

Galaxy S4“ - 5 colių „Super AMOLED“, Full HD raiška

Galaxy S4 Mini“ - 4.3 colių, „Super AMOLED“, qHD raiška

„Galaxy S4 Mini“ turi mažesnį korpusą, todėl, savaime suprantama, jis turi ir mažesnį ekraną. Vietoje 5 colių gausite 4.3 colius. Labai daug žmonių teigia, jog 4.3 coliai yra žymiai geriau nei „Galaxy S4“ turimi 5 coliai – esą tiek žmonėms jau yra per daug. Tiesa, „Samsung Galaxy S4“ dydžiu nuo „Galaxy S3“ beveik nesiskiria, nors „S4“ ir turi didesnį ekraną, todėl kai kuriems „S4“ ekranas gali būti tinkamo dydžio – priklauso nuo rankos dydžio ir poreikių.

Pats „S4“ ekranas yra kiek geresnis. Nors abu telefonai naudoja tą pačią „Super AMOLED“ technologiją, „S4“ ekranas atvaizduoja detalesnį vaizdą, kadangi šio telefono ekranas turi žymiai didesnę raišką. „S4 Mini“ turi tik 255 taškus colyje, tuo tarpu „S4“ turi net 440, todėl „S4“ atvaizduojamos detalės yra žymiai žymiai aštresnės.

IPS tipo ekrane 256 taškai colyje suteiktų pakankamai detalų vaizdą, tačiau kadangi „S4 Mini“ naudoja „PenTile“ tipo matricą („PenTile“ yra tam tikro tipo sub-pikselių išdėliojimas), šio telefono vaizdas nebus toks detalus. Kitaip tariant, pirkdami „S4 Mini“, gausite mažesnį ekraną su mažesniu detalumu.
Atmintis

Galaxy S4“ - 16 GB, su Micro SD palaikymu

Galaxy S4 Mini“ - 8 GB, su Micro SD palaikymu

„Samsung“ su „Galaxy S4 Mini“ mažino viską – ne išimtis ir vidinė atmintis. „S4 Mini“ turi 8 GB vidinės atminties, tuo tarpu įprastas „S4“ turi 16 GB vidinės atminties. „Samsung“ taip pat gamina ir „S4“ su 32 GB bei 64 GB vidinės atminties, tačiau šios versijos Lietuvoje retai sutinkamos.

Abu telefonai turi vietą Micro SD atminties kortelei, todėl daugumai žmonių mažesnis „S4 Mini“ atminties kiekis visiškai netrukdys.

Vienintelė problema yra ta, kad programėlės gali būti įrašomos tik į vidinę atmintį, o ne į atminties korteles. Kaip ten bebūtų, daugumai žmonių turėtų pakakti 5 GB, kurie yra prieinami „S4 Mini“, programėlėms įrašyti.

Jeigu savo telefoną naudosite kaip media grotuvą, neverta jaudintis, kadangi netgi 32 GB talpos atminties kortelės šiais laikais yra itin pigios.

Galia

Galaxy S4“ - „Qualcomm APQ8064T Snapdragon 600“ keturių branduolių, 1.9 GHz procesorius ir 2 GB operatyviosios atminties.
„Galaxy S4 Mini“ - „Qualcomm MSM8930 Snapdragon 400“ dviejų branduolių, 1.7 GHz procesorius ir 1.5 GB operatyviosios atminties.

„Galaxy S4 Mini“ procesorius yra žymiai silpnesnis nei „S4“ - tai tikrai nėra tas pats „Galaxy S4“ mažesniame korpuse. Taip pat „S4 Mini„ turi ir mažiau operatyviosios atminties – 1.5 GB, tuo tarpu „Galaxy S4“ turi pilnus 2 GB. Ir nors „S4 Mini“ yra tikrai žymiai mažiau galios turintis telefonas, retas paprastas žmogus pastebėtų galios skirtumą.

Programinė įranga

Galaxy S4“ - „Android 4.2“ su „TouchWiz“

Galaxy S4 Mini“ - „Android 4.2“ su „TouchWiz

Abiejų telefonų vartotojo sąsajos yra beveik identiškos, abu telefonai turi naujausias „Android“ versijas su „Samsung“ kurta „TouchWiz“ vartotojo sąsaja.

„TouchWiz“ vartotojo sąsaja „Samsung“ telefonuose jau yra naudojama daug metų. Per tą laiką ši UI nuėjo tikrai ilgą kelią, tačiau šiuo metu ši vartotojo sąsaja stengiasi išlikti unikali – ne savo išvaizda, tačiau turimomis funkcijomis. Kituose „Android“ telefonuose tokių funkcijų, įprastai, nerasite.

Pavyzdžiui, savo telefone rasite tokias funkcijas kaip pratimų sekiklį, vertėją, balso asistentą ir t.t. Taip pat telefonuose rasite daug funkcijų, kurios naudoja IR ryšį. Viena iš tokių programų yra „WatchON“ - su ja galėsite valdyti savo TV tiesiog naudodami savo telefoną. Beje, „S3“ šios funkcijos neturi dėl to, kad jis neturi IR ryšio.

Kamera

Galaxy S4“ - 13 MP su LED blykste

Galaxy S4 Mini“ - 8 MP su LED blykste

„Samsung Galaxy S4 Mini“ turi kamerą, kuri labiau panaši į 2013 metų flagmanų kameras, kadangi ji yra ne 13 megapikselių (13 megapikselių kameros yra daugumoje šių metų flagmanų), bet 8 MP.

Tiesa, nežinome, ar „S4 Mini“ turi tą pačią kamerą, kaip ir „S3“ (šis telefonas, kaip ir „S4 Mini“ taip pat naudoja 8 MP kamerą). Jeigu taip, tai didelio kokybės skirtumo tarp „S4“ ir „S4 Mini“ paprasto žmogaus akis nepastebėtų.

Taip pat abu telefonai turi ir priekines kameras, „S4“ turi 2 MP kamerą, „S4 Mini“ - 1.9 MP.

Verdiktas

Kaip ir „S3 Mini“, „Samsung Galaxy S4 Mini“ iš tiesų nėra tik sumažinta „S4“ versija. „S4 Mini“ turi ne tik mažesnį, tačiau ir mažiau raiškų ekraną, jo procesorius lėtesnis, jis turi mažiau atminties ir kiek prastesnę kamerą. Tačiau „S4 Mini“ yra tikrai pakankamai geras telefonas, kad jis galėtų konkuruoti su vidutinės klasės konkurentais ir tai tikrai puikus telefonas. Bet jeigu jūs norite gauti viską, ką turi „S4“, bet mažesniame korpuse, „S4 Mini“ nėra jums tinkamas pasirinkimas.
Komentarai

Autorius:
El. paštas (neviešinamas):
Komentaras:
 


"Pirk išsimokėtinai" 

su MOKILIZINGU!

 

Pasiūlymai ir nusiskundimai